Instruktorzy Akademii

Edyta Zdolska – instruktorka nauczyciel metody Yogi wg Mistrza B.K.S. Iyengara. Prowadzi zajęcia zarówno dla początkujących jak i bardziej dojrzałych praktyków Yogi. Miła aparycja, wielki spokój, uważność i świadomość ruchu. Wszystko bardzo spokojnie, płynnie zaprezentowane, w sposób bardzo zachęcający do ruchu. Miłośniczka różnorodnej aktywności, pasjonatka spokojnego biegania, roweru i nart biegowych. Zawsze miła, uśmiechnięta i z wielka kulturą. Praktyka tego stylu Yogi polecana jest dla wszystkich jako ruch wszechstronnego rozwoju, ale także dla osób wymagających dłuższej rehabilitacji układu ruchu, w tym stanów pochorobowych i pourazowych stawów, kręgosłupa i całego układu stawowo-mięśniowego. Ten system Yogi został przez Mistrza Iyengara opracowany i dostosowany w zakresie form ruchowych, metodyki ruchu jak i przyrządów wspomagających do rehabilitacji pochorobowej i pourazowej w różnych stanach i procesach leczenia, wspomagając naturalny proces adaptacji organizmu do odzyskania zdrowia.

Krystyna Elert – instruktorka Vinyasa Yoga Flow z elementami ruchu systemu Bioginastica i Animal Flow a także psychodietetyk. Prowadzi zajęcia gdzie ruch jest bardzo spokojny i płynny, ale za to o solidnym i rzetelnym działaniu. Wielka zaletą Yogi Krystyny jest wszechstronność ruchu całego ciała. To bardzo solidna i ważna praca dla wszystkich osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z Yogą. Ale najważniejsza praca z nasza instruktorką jest zalecana dla wszystkich osób sztywnych, z ograniczona ruchomością, z nadwagą i otyłością, słabych fizycznie, z brakiem koordynacji. Ten styl Yogi i elementy ruchu z innych systemów to praca prowadząca do odbudowy gibkości, siły, mobilności a więc zdrowia ciała w pełnym zakresie pięciu najważniejszych funkcjonalności zdrowotnych.

Malina Kosakowska – asystent Głównego Instruktora Akademii instruktorka systemów tradycyjnego Chi Kung i Tai Chi. Malina prowadzi zajęcia z ruchu prozdrowotnego. Ćwiczenia Chi Kung (praca z energią) w układzie ,,8 kawałków Brokatu” to podstawa aktywacji energii wewnętrznej. To praktyka wzmocnienia całego ciała szczególnie polecana seniorom i osobom słabym fizycznie. Praca z układem 24 Obrazów Form Tai Chi Yang to z kolei bardzo miękki ale głęboki ruch. Aktywuje stawy i cały układ mięśniowy w łagodnym ale niezwykle wszechstronnym ruchu. Ćwiczenia Chi Kung i Tai Chi w tym wydaniu, które praktykuje i naucza nasza instruktorka należą do podstaw terapii wspomagania leczenia i powrotu do zdrowia po operacjach i zabiegach w szpitalach chińskich. Malina praktyki tych prozdrowotnych systemów ruchu uczyła się bezpośrednio w Chinach, doskonaląc swoje umiejętności językowe i kulturowe Chin jako sinolog, tłumacz i specjalista oceny mediów.

Andrzej Wasilak – instruktor ruchu systemów prozdrowotnych Tai Chi, Tai Ki i ćwiczeń sprawnościowo-wzmacniających. Prowadzi zajęcia z ruchu, który ma bardzo wszechstronne działanie na cały organizm. Szczególnie dobrze nasz instruktor potrafi pracować z seniorami oraz osobami chorymi, w czasie rekonwalescencji, po urazach, z osobami starszymi, które nie mogą już wykonywać innych systemów ruchu. Zawsze wspiera każdego optymizmem zdrowia, często dając dobre rady. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z wieloma osobami w różnych stanach chorobowych i leczeniu terapeutycznym oraz rekonwalescencji pochorobowej. Jest miłośnikiem i doradcą w naszej Akademii od terapii wspomagających procesy leczenia i odbudowy zdrowia po różnych chorobach. Miłośnik naturalnych metod odbudowy zdrowia, odżywiania i stylu życia.

Zdzisław Gudojć – główny instruktor Akademii dyplomowany Instruktor systemów Tai Chi posiada uprawnienia Instruktora Sportu w specjalności WuShu wydane przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2004r oraz kwalifikacje stopnia mistrzowskiego potwierdzone dyplomem Polskiego Związku WuShu w 2004r. Szef Fundacji Bioaktywni w Olsztynie. Praktyki Tai Chi Chuan 108 Form Yang z Yongnian uczył się u mistrza Yang Zheng He, praktykuje i naucza 56 Form Kija Tai Chi, jest instruktorem pierwotnego systemu Tai Ki Kung, Jako instruktor systemu Primitive Funktional prowadzi również zajęcia z następujących form i systemów ruchu: gimnastyka funkcjonalna, ćwiczenia wzmacniające wydolność, kształtujące sylwetkę i wzmacniające siłę mięśniową, jest także praktykującym Yogę Harmonium. Gimnastyka Paleo to specyficzny i jedyny w Olsztynie system ruchu gdzie podstawą jest świadome korzystanie z  ruchów wolnego ciała.  Buduje najważniejsze cechy motoryczne : siłę, moc, ruchomość całego ciała i wytrzymałość. Trening  ruchów prowadzonych  po  trójwymiarowych  trajektoriach z pełni uziemioną miednicą wprowadza aktywność i stabilizacje mechanizmów stawowych.  Jest szczególnie polecany osobom z chorobami i urazami kręgosłupa. Prowadzi jedyny w Olsztynie trening pasa taliowego wzmacniania warstwy mięśni brzucha (prostego,  skośnych wewnętrznych i zewnętrznych oraz poprzecznego) oraz tylnych podpiersiowych mięśni przykręgosłupowych. Ten trening razem z gimnastyką Paleo to niezbędna terapia ruchowa dla wszystkich osób z nadwagą i otyłością. Prowadzi zajęcia ruchowe z grupami osób o niepełnej i ograniczonej sprawności ruchowej, ograniczonej koordynacji ruchowej , z nadwagą i otyłością, chorych na SM, osób starszych z objawami miażdżycy, nadciśnienia, osteoporozy, Alzheimera, chorób zwyrodnieniowych, dla osób z utratą równowagi i koordynacji ruchu i poruszania.